معلم کامپیوتر

آموزش مطالب درسی، فناوری های نو و پل ارتباطی با دوستان

معلم کامپیوتر

آموزش مطالب درسی، فناوری های نو و پل ارتباطی با دوستان

معلم کامپیوتر

زکات علم نشر آن است. حضرت امیر (ع)
---------------------------------------------
به هرکسی محبت کنی او را ساختی
و به هرکسی بدی کنی به او باختی ؛
پس بساز و نباز !

معرفی NFC + کلیپ تصویری

سه شنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۲، ۰۷:۴۲ ب.ظ

NFC تکنولوژی ساده‌ای می‌باشد‌‌‌ که امنیت تعاملات اتوماتیک اطراف ما را برقرار می‌کند .مفهوم  NFC از چندین تکنولوژی طراحی شده است که شامل ارتباطات wireless، دستگاه موبایل ،نرم افزارهای موبایل و کارت‌های هوشمند و همچنین سرویس  web، تکنولوژی XML ،Server side programming  به بهتر شدن و گسترش یافتن این تکنولوژی کمک کرده است.
بعضی از ابزارها مانند کارت اعتباری، سوئیچ اتومبیل و کارت‌های دسترسی به اتاق‌های هتل احتمالا کاربردی نخواهد داشت و استفاده کردن از آن متوقف می شود زیرا تلفن‌های همراهی که دارای قابلیت  NFC هستند تمامی این فعالیت‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. NFC این قابلیت را دارد که با توجه به نیاز مورد استفاده قرار گیرد و Ubiquitous computing  (محاسبات در همه جا) را تامین کند.

اگر حوصله خواندن این مطلب را ندارید کلیپی را که در ادامه مطلب هست مشاهده کنید.


NFC  تکنولوژی جدید با چندین ویژگی می‌باشد:
1.دارای برد کوتاه
2. فرکانس بالا
3. پهنای باند کوتاه
4. استفاده از ارتباط  wireless  بین دو دستگاهی که ویژگی  NFCرا دارند.

انگیزه استفاده از  NFC
انگیزه اصلی برای  NFC یکپارچه و مجتمع کردن اطلاعات شخصی و خصوصی مانند داده‌های کارت اعتباری درون تلفن همراه می‌باشد. بنابراین بحث امنیت بسیار مهم و حیاتی می‌شود و تهیه برد ارتباطات wireless مقوله دیگری می‌باشد و بردی که  RFID تامین می‌کند طولانی می‌باشد. .مکانیزم‌هایی مانند ایجاد پوشش جهت جلوگیری از شنود افراد غیر مجاز مطرح شد زیرا که حتی tag پسیو  می‌توانند امواج را تا فاصله‌ی 10 متری بخوانند اینجا جایی بود که  NFC وارد شد.
ارتباط بین دو دستگاهی که تکنولوژی NFC دارند از طریق فرکانس 13.56 مگاهرتز  ایجاد می‌شود. در واقع این فرکانس، فرکانس RFID می‌باشد. اگرچه RFID این قابلیت را دارد تا اطلاعات را از فاصله کمی دریافت و انتقال دهد اما NFC را محدودتر کرده‌اند و فاصله محدودی را تحت پوشش قرار می‌دهد. امروزه موبایل‌هایی که تکنولوژی NFC را دارند بسیار رایج شده‌اند. این تکنولوژی کاربردی و چاره ساز است، زیرا اکثر افراد دارای این نوع از تلفن همراه هستند و با خود جابه جا میکند.

این تکنولوژی به تلفن‌های همراه که دارای این تکنولوژی هستند این اجازه را می‌دهد که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین ارتباط بین  NFC Reader  و NFC tag را نیز تأمین می‌کند. تکنولوژی NFC دارای پتانسیل زیادی می‌باشد به طوری نرم‌افزارها و یا سرویس‌هایی زیادی از  NFC استفاده می‌کنند مانند پرداخت الکترونیکی، بلیط الکترونیکی،تشخیص هویت، کنترل دسترسی، تبلیغات هوشمند، انتقال داده یا پول و ..........
به دلیل کاربرد پذیری بالا در اکثر مکان‌ها در نقاط مختلف اعم از دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها از آن استفاده می‌شود.
به دلیل آنکه بر روی تکنولوژی RFID جهت بهبود یا تغییر آن فعالیت زیادی انجام می‌گیرد ،تکنولوژی NFC مورد کم لطفی و بی توجهی قرار گرفته است.

بعضی از موارد آن به شرح زیر می‌باشد:
1.NFC دارای برد کوتاهی می‌باشد در حالی که RFID دارای برد بلندی می‌باشد مخصوصا tag‌هایی که خود دارای انرژی و توان می باشند.
2.NFC tag ها به صورت پسیو هستند و که می‌توانند  reader یا writer در حالی که RFID tag هم به صورت  اکتیو و پسیو موجود می‌باشد.
3.تبادل اطلاعات به صورت ذاتی امن می باشد زیرا که برد کوتاهی دارد.
4.هر دستگاهی که در برد دستگاه دیگر قرار گیرد به راحتی در صورت تمایل بدون هیچ شرطی می تواند تبادل اطلاعات انجام دهد..
5.علاقه شرکت‌ها در به کارگیری این تکنولوژی و استفاده از سرویس‌هایی مانند پرداخت، احراز هویت، کنترل دسترسی و .... به دلیل امن بودن و تطبیق و جفت شدن بدون هیچ شرط دستگاه‌ها با یکدیگر

این تکنولوژی در بعضی از کشورها به کارگیری شده و در بعضی نیز در مرحله آزمایشی می‌باشد. شرکت‌های ساخت تلفن همراه این تکنولوژی را درون تلفن قرار داده و داشتن این تکنولوژی برای تلفن همراه امروزه از ملزومات می‌باشد. تلفن‌هایی که امروزه دارای این قابلیت هستند افزایش یافته‌اند و این تکنولوژی تجاری‌سازی شده‌ است به طوری که افراد می‌توانند در هنگام خرید کالا مبلغ خود را با این تکنولوژی پرداخت کنند، دسترسی به اتاق‌های هتل یا آپارتمان، به روز کردن اطلاعات در شبکه اجتماعی،انتفال اطلاعات وضعیت بدن و تندرستی آن به سیستم‌های مانیتورینگ بیمارستان‌ها و دیگر ویژگی‌ها و کاربرد‌ها که از تلفن همراه استفاده می شود.

جهت پیشرفت تکنولوژی  NFC برای آن  چندین ویژگی در نظر گرفته اند. تکنولوژیOver the Air)OTA)  که به سیستم  NFC این قدرت را می‌دهد که بدون هیچ پیش نیازی عمل نماید.
secure Element)SE)پیش نیاز ذخیره اطلاعات پر ارزش می‌باشد و محیطی امن جهت ارتباط همزمان کارت هوشمند با سرویس‌های  NFC فراهم می‌کند. وابسته بودن به تکنولوژی دیگر از مشکلاتی است که  NFC با آن رو به روست. از دیگر مشکلات بزرگ  NFC داشتن ذی‌نفعان زیاد می‌باشد. NFC به دلیل دخالت و سهیم بودن شرکت‌های زیاد دارای محیطی پیچیده و پویایی می‌باشد و هریک از آنها تلاش می کنند تا سهم خود را در این رقابت افزایش دهند. مالکیت و مدیریت SE  از فاکتورهای برتر برای گرفتن سهم بیشتر می‌باشد زیرا هر تراکنشی باید از بعضی از نرم‌افزار‌هایی که از  SE استفاده می‌کند اجرا شود و مالک می‌تواند همیشه تقاضای سهم بیشتر بکند. اپراتور‌های تلفن همراه قوانینی در مورد  SE به نام UICC منشتر کردند. دیگر صاحبان  SE به مذاکره با سازمان های مالی اپراتورها و سازندگان کارت هوشمند در مورد این موضوع پرداخته‌اند.    


منبع: سایت پلیس فتا 

نظرات  (۳)

۰۱ مهر ۹۳ ، ۱۱:۵۵ محـــــــبا

برگ های پاییزی

سرشار از شعور ِ درخت اند

و خاطرات ِ سه فصل را بر دوش می کشند

آرام قدم بگذار ….

بر چهره ی تکیده ی آن ها

این برگها حُرمت دارند..

درد ِ پاییز ،درد ِ ” دانستن ” است

"پـــــــاییز پادشــــاه فصلـــها مبـــــــــــارک"

آمدم ای شاه پناهم بده

خط امانی ز گناهم بده

ای حرمت ملجا درماندگان

دور مران از در و راهم بده

ای گل بی‌خار گلستان عشق

قرب مکانی چو گیاهم بده

لایق وصل تو که من نیستم

اذن به یک لحظه نگاهم بده

ای که حریمت به مثل کهرباست

شوق و سبک خیزی کاهم بده

تا که ز عشق تو گدازم چو شمع

گرمی جان‌سوز به آهم بده

لشکر شیطان به کمین منند

بی‌کسم ای شاه پناهم بده

از صف مژگان نگهی کن به من

با نظری یار و سپاهم بده

در شب اول که به قبرم نهند

نور بدان شام سیاهم بده

ای که عطا بخش همه عالمی

جمله حاجات مرا هم بده

آن چه صلاح است برای حسان

از تو اگر هم که نخواهم بده


سلام 

اگه تونستید نکاتی هم در زمینه ویژال بیسیک در وبلاگتون قرار دهید

پاسخ:
سلام
شما که یک استاد خوب همچون آقای خاوری دارید!!!!!!!!
ایشون همه ی نکات برنامه سازی رو بسیار عالی میگن

خرم آن روز کز این منزل ویران بروم

راحت جان طلبم و از پی جانان بروم

گر چه دانم که به جایی نبرد راه غریب

من به بوی سر آن زلف پریشان بروم

دلم از وحشت زندان سکندر بگرفت

رخت بربندم و تا ملک سلیمان بروم

چون صبا با تن بیمار و دل بی‌طاقت

به هواداری آن سرو خرامان بروم

در ره او چو قلم گر به سرم باید رفت

با دل زخم کش و دیده گریان بروم

نذر کردم گر از این غم به درآیم روزی

تا در میکده شادان و غزل خوان بروم

به هواداری او ذره صفت رقص کنان

تا لب چشمه خورشید درخشان بروم

تازیان را غم احوال گران باران نیست

پارسایان مددی تا خوش و آسان بروم

ور چو حافظ ز بیابان نبرم ره بیرون

همره کوکبه آصف دوران بروم


سلام

اگه می شه اطلاعاتی هم درمورد شبکه راه دور بگذارید 

ممنون

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">